Patikimi metaliniai kaminai

Kaminų įdėklai – šimtamečių problemų sprendimas

Tobulėjant statybų technologijoms, visuose naujos statybos namuose naudojami kaminų įdėklai, o renovuojant senos statybos namus jie įmontuojami papildomai. Šiuo metu tai detalė be kurios neįsivaizduojamas saugus ir tvarkingas kaminas. Todėl trumpai aptarsime kodėl kaminų įdėklai yra reikalingi ir kokias anksčiau patirtas problemas išsprendė jų naudojimas.

 

Kaminų įdėklai padeda išvengti kamino ardymo

 

Tradiciniai mūriniai kaminai veikiant šildymo katilui yra veikiami dviejų veiksnių: šalčio iš išorės ir karščio vidinėje kamino dalyje. Temperatūrų skirtumas yra palankus vidinėje kamino pusėje susidaryti kondensatui. Šis pamažu skverbiasi į kamino sienas, įsigeria į tarpus tarp plytų, užšąla, plečiasi ir taip ardo mūrinį kaminą bei aplink jį esančias sienas. Šis procesas negrįžtamas, o nuolat tobulinami ir efektyvesni katilai išskiria ne tik daugiau šilumos, tačiau ir kondensato.

 

Nerūdijančio plieno kaminai išsprendžia šią opią problemą. Kamino įdėklas greičiau įšyla, todėl nesusidaro kondensatas, o jei susidaro, jo būna daug mažiau ir jis nepasiekia mūro, todėl nieko negadina. Palyginimui, mūrinis kaminas įkaista per 40 min, o metalinis įdėklas – vos per 1-2 min. Būtent ši savybė neleidžia susidaryti kondensatui.

 

Apsaugo nuo suodžių sąnašų

 

Kvadratiniai ir stačiakampiai mūriniai kaminai dažnai užsikemša nuo suodžių. Taip yra dėl neefektyvių vidinių kampų, kurie yra aštrūs ir statūs. Kadangi dūmai kyla sraigtu, jie „užkliūna“ ir nusėda kampuose, juose kaupiasi sąnašos, suodžiai, todėl kaminas kemšasi ir jį tenka dažnai valyti. O tai yra papildomos išlaidos. Tuo tarpu apvalūs ar ovalūs kaminų įdėklai neturi kampų, tad juose ir nesikaupia suodžiai.

 

Nerūdijančio plieno įdėklai atsparūs aukštai temperatūrai

 

Nerūdijančio plieno kaminai yra atsparūs ypatingai aukštai temperatūrai, todėl atsparūs taip vadinamam „suodžių gaisrui“, kurio metu temperatūra kamino viduje gali pakilti net iki 1200 laipsnių. Mūriniai kaminai nebūtų atsparūs tokiai temperatūrai ir galėtų lengvai įsiplieksti gaisras. Taigi metaliniai kaminų įdėklai yra gera priemonė apsaugoti namus nuo gaisro.

Vardas

El. paštas

Telefonas *

Užklausa *