Patikimi metaliniai kaminai

Kelios paprastos rekomendacijos, padėsiančios išvengti gaisro jūsų namuose

Šildymo sezonui Lietuvoje jau įsibėgėjus, norime pasidalinti keliais efektyviais patarimais, kaip savo namus ir turtą apsaugoti nuo pavojingos gamtos stichijos – gaisro. Ne veltui liaudyje sakoma: „Vagis išsineša turtus, bet palieka nors sienas, o gaisras nepalieka nieko“. Gaisras ne tik sunaikina turtą, bet gali nusinešti ir žmonių gyvybes. Taigi kaip padidinti savo saugumą?

 

Neperkūrenkite katilo ar krosnies

 

Gaisras itin dažnai kyla dėl to, kad krosnis ar katilas yra neproporcingai perkaitinami. Todėl nekūrenkite jų pridėję gausybės degių medžiagų, degalų, įvairių tipų chemikalų, plastmasės ir pan. Stipriai prikūrenus, dar visiškai nereiškia nei kad patalpos greitai įšils, nei kad šiluma išsilaikys ilgiau, greičiau atvirkščiai. Labai prikūrenus, arba krosnyje, arba kamine gali susidaryti plyšiai, pro kuriuos ims skverbtis ugnis.

 

Reguliariai išvalykite dūmtraukį

 

Itin stipriai suodžiais apsineša senoviniai mūriniai kaminai, tačiau tai visiškai nereiškia, kad kaminų įdėklai, ant kurių suodžių kaupiasi gerokai mažiau, neturėtų būti valomi. Kaminus, dūmtraukius valykite su specialiais šepečiais, geriausia – dar iki prasidedant šildymo sezonui. Nerūdijančio plieno kaminai turėtų būti valomi su iš analogiškos medžiagos pagamintais šepečiais.

 

Degias medžiagas laikykite atokiau

 

Labai svarbu, kad aplink katilą ar židinį nebūtų degių medžiagų, pavyzdžiui, greta palikto uždegimo skysčio. Prie židinio ar krosnies nereikėtų džiovinti nei šlapių malkų, nei drabužių ar avalynės. Labai svarbu, kad greta židinio būtų ne medinės grindys, antraip iškritusi žarija gali sukelti gaisrą.

 

Įsirenkite kamino įdėklą

 

Jei turite seną mūrinį kaminą, pats laikas pagalvoti apie jo įdėklą. Mūrinius kaminus ardo susidaręs kondensatas, virstantis ledu ir pakenkiantis kamino struktūrai. Tokius kaminus lengviau pažeidžia ugnis, jie gali sugriūti. Tad kaminų įdėklai labai pasitarnaus jei norite atsparesnio kaitrai ir saugesnio varianto.

 

Nepalikite ugnies šaltinio be priežiūros

 

Nepalikite atdaros krosnies ar atviro židinio, nes iškritusios žarijos gali sukelti gaisrą. Kol malkinis pečius ar židinys kūrenasi, reikėtų neišvykti namų ir nepalikti prietaiso be priežiūros. Sulaukite, kol ugnis užges ir galėsite nesibaiminti gaisro.

Vardas

El. paštas

Telefonas *

Užklausa *