Patikimi metaliniai kaminai

Kaminų įdėklai – saugiems ir moderniems namams

Apie kaminus žino daugelis mūsų, o štai kam reikalingi įdėklai kaminams ir kokią funkciją jie atlieka? Ilgus metus žmonės statė vien mūrinius kaminus, o metaliniai kaminų įdėklai apskritai neegzistavo. Tačiau metams bėgant technologijos kinta, tampa modernesnės, todėl ne visada tai, kas sena, yra gerai. Ilgus metus namų šildymo srities ekspertai ieškojo būdų, kaip išspręsti daugelį su mūrinių kaminų neefektyvumu susijusių problemų ir rado tinkamą sprendimo būdą. Tuo įsitikinsite perskaitę šį straipsnį.

 

Įprasti mūriniai kaminai yra vienasieniai, todėl juos stipriai veikia aplinkos sąlygos – iš išorės šaltis, o iš vidaus – stipriai įkaitę kylantys dūmai. Dėl to ant vidinės kamino sienelės ima kauptis kondensatas, kuris įsiskverbia į kamino sieną, ten sušąla, išsiplečia ir visokeriopai ardo kaminą. Šis procesas yra lėtas, tačiau jo padariniai – akivaizdūs: kaminas dėl to per metus ar dvejus tikrai nesugrius, bet po keliolikos metų ar kelių dešimtmečių kondensatas gali padaryti savo juodą darbą ir prireiks naujo kamino. Sušalęs į ledą kondensatas kaminą ardo lėtai, tačiau procesas yra negrįžtamas. Dėl to kaminų įdėklai tampa alternatyva, išsprendžiančia šią problemą.

 

Gerėja ne tik kaminų, bet ir pačių šildymo katilų kokybė – jie yra kur kas efektyvesni, taupesni, modernesni, šiltesni, o nuo dūmų kaminas daug labiau įkaista, todėl ir reikalingas naujoviškas kamino įdėklas.

 

Beje, minėjome tik metalinius įdėklus, tačiau įsigyti galima ir iš keramikos pagamintą įdėklą. Tiems, kurie renovuoja ar stato naują namą, apskritai nerekomenduojama rinktis mūrinių kaminų. Įrengiami dvisluoksniai kaminai iš metalo, kurie yra lengvesni, paprasčiau sumontuojami ir daugybę kartų pranašesni už „atgyvenusius“ savo pirmtakus.

 

Kamino įdėklas labai praverčia tiems, kurie ieško būdo, kaip apsisaugoti nuo gaisro. Kadangi įdėklai yra apvalūs, o ne kampuoti kaip senieji mūriniai kaminai, tai juose beveik nesikaupia galintys užsiliepsnoti suodžiai ir kitos sąnašos. Beje, kaminų įdėklus labai rekomenduojame rinktis tiems, kurie kaminų priežiūrai nori paaukoti kaip įmanoma mažiau dėmesio ir savo laiką skirti kitiems – malonesniems – dalykams.

Vardas

El. paštas

Telefonas *

Užklausa *